JAK SI VYBRAT SVATEBNÍ KYTICI?

20.05.2023

Prvky svatební kytice: Jak si vybrat svatební kytici 

Existuje mnoho druhů květin, barev a textur a není vždy snadný úkol vybrat květiny na svatbu a dokonalou svatební kytici. Vzhledem k tomu, že vaše svatební kytice je ústředním doplňkem, je důležité, aby byla v souladu s celkovým tématem vaší svatby, svatebními šaty, barvou vlasů a samozřejmě s vašimi osobními preferencemi. Krátce se ponoříme do každého prvku a odhalíme několik dalších bodů, které je třeba vzít v úvahu při výběru vaší dokonalé svatební kytice. 


Svatební téma 


Už jste se rozhodli ohledně stylu svatby? Pokud ano, pak by vaše květinářka měla pokračovat s návrhem konceptu, který zahrnuje vámi vybraný styl, a odráží  vaší přesnější představu a pocit ze svatby. Pokud ne, tak následně vám pomocí v procesu výběru tím, že vyloučíte styly, které se nehodí k dané příležitosti, doporučit květinové sady a najít perfektní "střih". 

Například romantická pohádková svatba bude slušet bílým růžím a jiřinám, zatímco směs bujných kapradin a eukalyptových listů se hodí na rustikální svatbu, stejně jako podzimní barevné květy. Můžete zvážit propojení svého motivu s ročními obdobími, což nakonec ovlivní květiny a barvy, které si vyberete. Motiv venkovské zahrady bude slušet jasným nebo pastelovým jarním a letním květinám, zatímco syté barvy a borové listy se hodí na zimní svatbu v říši divů. Opět je to další prvek, který byste měli probrat se svým květinářem, protože vám mohou pomoci navrhnout květinové aranžmá, které odpovídají vašemu tématu. 


Výběr barvy 


Výběr barvy je obvykle druhou fází vytvoření dokonalého vzhledu. Stručně řečeno, s vaši květinářkou byste měli najít shodu mezi barvami, které Vy a váš nastávající považujete za nejatraktivnější, a pomocí digitální metody nebo tradiční metody malovat ty nejpříjemnější barevné kombinace. Proces by měl probíhat během prvních dvou konzultací a díky tomu budou vaše výsledky dechberoucí. Svatební šaty 


Svatební šaty samozřejmě hrají v tomto procesu navrhování velkou roli. Aby se vytvořil harmonicky příjemný design, je třeba kytici sladit s tvarem šatů, jejich barvou a strukturou. Například, kaskádová kytice obvykle funguje dobře s tradičními a dlouhými šaty, obvykle se závojem. Je to jedinečný styl, obvykle spojený s jemností a sofistikovaností. Zatímco moderním šatům prospěje jednoduchá kytice, například svazek růží převázaný hedvábnými stuhami. 


Výběr květin


Konečný vzhled kytice je silně ovlivněn výběrem květiny. Například kytice orchidejí pravděpodobně nebude mít dokonale kulatý obrys kvůli padajícímu tvaru.

Existuje spousta různých tvaru kytic, včetně posies, kaskádových kytic, dokonale kulatých kytic nebo módnějších přírodních a asymetrických kytic. 

Další prvky 


Některé nevěsty rády dodávají svým kyticím nádech nějakým významným předmětem, například broží připevněnou ke stuze. Někdy to může být malý šperk, vintage brož nebo předmět, který je pro nevěstu osobní. V současné době styl hodně kytic se spoustou stuh, tzv. 'stužková práce'. Tu tvoří řada vlečných stuh, obvykle ze saténu nebo jiné jemné látky, bezchybně zvýrazňující tvar kytice a harmonizující barevná témata. Nejen, že pomáhá kytici zachovat její strukturu, ale stuhy se také mohou stát decentním akcentem; například přidáním jiné barvy do kontrastu s konceptem. 


Čas rozhodnutí 


S mnoha vzory a květinami, které jsou k dispozici, se ujistěte, že přemýšlíte o svých preferovaných vzorech a pamatujte na své šaty, téma svatby a další dekorativní aranžmá, které si můžete vybrat.  Ujistěte se, že se s dostatečným předstihem spojíte s vaši květinářkou, abyste vytvořili a vylepšili své svatební květinové aranžmá.

Víme však, že vybrat ty správné květiny pro vaši svatbu není snadné, protože je třeba vzít v úvahu estetiku, sezónnost a rozpočet.

Vaše rozhodnutí ovlivní i sezóna, ve které se rozhodnete pro svatbu, protože různé druhy květin budou vypadat nejlépe v různých ročních obdobích a podle toho budou více či méně dostupné. Například pivoňka je v sezóně mezi polovinou května a začátkem července, což z ní dělá perfektní volbu pro letní svatbu – což může vysvětlovat její status oblíbeného nevěsty. Mezitím amarylis a karafiáty dávají větší smysl pro zimní svatby. Pokud zoufale toužíte po květinách, které jsou mimo sezónu, budou pravděpodobně muset být odeslány z jiných zemí, takže budou dražší a hrozí, že brzy uvadnou, nebo dokonce ještě předtím, než dorazí. 


Utrhl jsem květinu a zvadla mi. Chytil jsem motýla a umřel mi v dlaních. Pochopil jsem, že krásných věcí se lze dotýkat jen srdcem." — John Lennon